Žinote savo mėgstamas spalvas, bet nesiseka jų suderinti? Sužinokite, kaip sukurti jums patrauklią spalvų schemą.
Kaip sukurti spalvu schema

Sukurkite tobulą spalvų schemą

Žinote savo mėgstamas spalvas, bet nesiseka jų suderinti?

Įvertinkite savo erdvę

Naudokite daiktų ir dažų pavyzdžių rinkinį maketui sukurti.
Sužinokite, kaip sukurti maketą

Skirtingiems kambariams tinka skirtingos spalvos, todėl pirmiausia reikia įvertinti savo erdvę. Jei kambario langai išeina į šiaurę ir jame dažnai vėsu, ryškios spalvos ir gyvi, sodrūs atspalviai pašviesins jį ir atrodys, kad kambaryje šilčiau. Jei kambario langai nukreipti į pietus, tiks daugelis spalvų, net ir tamsios bei dramatiškos.

Pagalvokite apie tai, kam naudojate kambarį. Ar tai valgomasis, ar darbo kambarys, ar miegamasis? Spalvomis sukurkite norimą nuotaiką. Vėsios, ramios, neryškios spalvos, pvz., blyškiai žalia ar vandeningai mėlyna nuteikia ramiai, o ryškios, sodrios spalvos, pvz., raudona ar violetinė, suteikia energijos ir stimuliuoja.

Įkvėpimas visur aplinkui

Gamta yra nuostabus šaltinis, iš kurio be jokių pastangų galite pasisemti spalvų derinių. Išeikite pasivaikščioti į lauką. Kokiame gamtovaizdyje jaučiatės geriausiai?

Atkreipkite dėmesį į labiausiai jums patinkančius namų apyvokos daiktus. Ar turite pagalvėlę arba lovos užtiesalą, kuris akimirksniu suteikia ugnelės bet kokiai erdvei? Pasiskolinkite spalvų derinį iš mėgstamiausio aksesuaro raštų, o po to padėkite nudažytame kambaryje ir tą daiktą, taip suteikdami erdvei suderintą ir asmenišką išvaizdą.

Dailė taip pat gali įkvėpti stulbinančių spalvų schemų. Pasirinkite kelias pagrindines spalvas iš mėgstamo paveikslo – tokia spalvų schema tikrai paskatins jūsų kūrybiškumą.

Maketo magija

Pasirinkę spalvas surinkite skirtingų tų spalvų atspalvių dažų ir tapetų pavyzdžių. Kaip foną kuriamai schemai naudokite didelį plokščią balto kartono gabalą. Dėliokite ir perdėliokite kiek tik geidžiate. Neskubėkite. Nepamirškite atsitraukti ir pažiūrėti iš toliau. Kai tik atrasite tobulą spalvų derinį – akimirksniu tai suprasite.

Išbandykite prieš pirkdami

Bandomieji pavyzdžiai – nuostabus būdas įsitikinti, ar jums patinkanti spalva ant sienos atrodo taip pat puikiai, kaip ir makete. Nudažykite kelias skirtingai apšviestas vietas arba pakabinkite nudažytą A4 formato lapą ant skirtingų sienų, kad pamatytumėte, kaip spalva atrodo esant natūraliam ir dirbtinam apšvietimui skirtingu paros metu.