Šviesių spalvų, formų ir tekstūrų naudojimas jausmams stimuliuoti.
Šviesus kambarys su natūraliais elementais

Sukurkite natūralią gyvenamąją erdvę

Šviesių spalvų, formų ir tekstūrų naudojimas, kuriant natūraliai atrodančią gyvenamąją erdvę.

Savo namuose sukurti netikėtai malonias erdves galite ne tik rinkdamiesi skirtingas sienų spalvas, bet ir naudodami formas, medžiagas, tekstūrą ar apšvietimą.

Prisilieskite prie natūralumo

Kai kurias vietas nudažykite švelniais tonais, o kai kurias medžiagas palikite natūralias.
Ramus natūralių medžiagų pasaulis

„Galvodami apie jausmus, nepamirškite, kad prisilietimas yra toks pat svarbus, kaip išvaizda,“ – sako Willeke Jongejan, „Global Aesthetic Center“ vyresnioji spalvų dizainerė. – Šviesių baltų spalvų paletė nuostabiai dera su natūraliomis maloniomis prisilietimui medžiagomis, pavyzdžiui, medžiu.“

Pratęskite savo spalvų derinį nudažydami baldus, pvz., stalus ir kėdes, tačiau būkite pasirengę palikti neliestas atidengtas vietas. Jei turite drąsos, pažaiskite maišydami dažytas ir nedažytas sienų ir baldų dalis – naudokite gamtos elementus, kad sušvelnintumėte bendrą vaizdą. Molio detalės, augalai ir netgi plikos šakelės gali pagerinti bendrą efektą.

Pridėkite stebinantį toną

Galite naudoti skirtingus tos pačios spalvos tonų derinius tiek viename, tiek skirtinguose kambariuose.
Minimalistinė virtuvė

„Pagalvokite apie skirtingus dekoruojamų kambarių aspektus,“ – pataria Willeke. –Kitaip tariant – kur sėdėsite, į kurią pusę žiūrėsite ir ką galėtų pagauti jūsų akis?“ Reikėtų pagalvoti ne tik apie spalvų ir įvairių tonų suderinimą atskiruose kambariuose, bet ir suderinti vieną kambarį su kitu.

Pagalvokite apie įspūdį, kurį sudarys praviros durys, ir apsvarstykite, koks turėtų būti perėjimas tarp skirtingų paskirčių kambarių, pvz., iš darbo kambario į svečių kambarį arba virtuvę.

Dažykite šviesoje

Dažykite šviesoje, kad įsivaizduotumėte, kaip spalvų deriniai atrodys apšviesti saulės ir pritemdyti šešėlio.
Apšviestas stalas

„Žmonės kalba apie apšvietimą visą laiką, tačiau dažnai neatsižvelgia, kur ant sienos ar baldo krinta šviesa,“ – sako Willeke. – Pažiūrėkite, kurioje pusėje yra jūsų langai, ir savo paletę bei baldus sutvarkykite taip, kad spalvos gražiai žiūrėtųsi.“ Sumaišykite grubius ir švelnius paviršius taip pat kaip kontrastuojančius atspalvius – apgalvokite, kas mes šešėlį, ir sukurkite atspindžius.

Suraskite savo natūralią erdvę

Prieš rinkdamiesi teptuką per programėlę „Sadolin Visualizer“ būtinai turėkite pasiruošę tobulą paletę.