Švelnios spalvos nepaslėps tekstūrų ir medžiagų gyvumo.
Baltų spalvų ir natūralių medžiagų gyvenamoji erdvė

Sukurkite elegantiškus namus naudodami švelnias spalvas

Sukurkite elegantiškus namus dažydami švelniomis spalvomis, kurios leidžia medžiagoms ir tekstūroms persišviesti.

„Vienas iš šviesesnių atspalvių naudojimo pranašumų – akcentuoti tekstūrą,“ – sako Willeke Jongejan, „Global Aesthetic Center“ vyresnioji spalvų dizainerė. Natūralios medžiagos puikiai dera su šia palete ir atskleidžia medienos gysleles ar nedengto mūro detales. Eksperimentuokite su panašiomis baldų medžiagomis: odos spalvos ir tekstūra, mediniai ir nedengto medžio baldai – viską pagražina ši neutrali aplinka.

Įmaišykite šiek tiek blizgesio

Dažykite šviesoje, kad įsivaizduotumėte, kaip spalvų deriniai atrodys apšviesti saulės ir pritemdyti šešėlio.
Apšviestas stalas

„Pabandykite pridėti blizgių detalių ant matinės sienos, kad paviršiais keistųsi per dieną, priklausomai nuo krintančios šviesos,“ – pataria Willeke. Proporcingai naudodami švelnius atspalvius ir spalvas kartu su šiomis matinių ir blizgių paviršių variacijomis pridėkite subtilios nuostabos kiekvienam kambariu. Švelnūs, sakykime, lininiai ir vilnoniai, apdangalai taip pat gali suteikti subtilaus kontrasto.

Išlaikykite eleganciją

Sukurkite grafinius raštus ant dvispalvių sienų.
Dvispalvės dryžuotos sienos ir žvakės

„Netvarkos laikai, kai daiktai buvo reikalingi dėl pačių daiktų, baigiasi,“ – sako Willeke. Atsitraukiame nuo tradicinio vartotojiškumo ir pereiname prie subtilesnio ir nuosaikesnio požiūrio į namų apstatymą ir dekoravimą. Šis „grynumo“ požiūris į interjero dizainą pagrįstas naujo tipo – erdvės ir laiko – prabanga. Čia jausmai neužgožiami, bet jiems suteikiama reikalinga erdvė naudojant raminančius, švelnių spalvų derinius.

Jauskite ryšį liesdamiesi

Naudodami minimalistį spalvų derinį išskiriate objektus ir leidžiate juos įvertinti.
Dryžuotas ramus gyvenimas

Tokioje grynoje, dryžuotoje aplinkoje galite suteikti individualumo kiekvienam kambariui pridėdami skirtingų medžiagų priedų ir akcentuodami malonumą liesti. „Pagalvokite, koks jausmas apima liečiantis prie kiekvieno daikto,“ – sako Willeke. Tik vos subtiliai pakeitus spalvą objektai kambaryje atlieka svarbiausią skiriančio elemento vaidmenį.

Be to, galite eksperimentuoti nudažydami kai kurias baldų dalis, o kitas palikdami neliestas. Pradėkite pasirinkdami dažyti kelias kėdes kambaryje o, jei turite drąsos, galite netgi nudažyti tik pusę kėdės, taip kad net atskiroje detalėje pajustumėte skirtumą tarp glotnumo ir šiurkštumo.

Santūrumo menas

Atsisiųskite programėlę „Sadolin Visualizer“, kad pamatytumėte, kaip šiuos santūrius, šviesius atspalvius galima naudoti savo namuose.