Nereikia niekur kraustytis! Šios sumanios dažymo idėjos įpūs naujos gyvybės net labiausiai pavargusiems namams.
Ryški žalia valgymo erdvė

Puikūs būdai, kaip pasijusti tarsi naujuose namuose niekur nesikraustant

Nereikia niekur kraustytis! Šios sumanios dažymo idėjos įpūs naujos gyvybės net labiausiai pavargusiems namams.

„Man pabodo dabartiniai namai, tačiau negaliu sau leisti persikraustyti. Ką galėčiau padaryti, kad įpūsčiau jiems gyvybės?“

Nenuvertinkite dažų galimybių! Daugiau nei 50 % „AkzoNobel“ apklausoje dalyvavusių namų savininkų pripažįsta, kad nedidelis kiekis dažų yra geriausias būdas į pažįstamą erdvę įnešti naujumo. Be to, tai ekonomiškas sprendimas, kurį lengva įgyvendinti ir pasiekti greitų rezultatų.

Jei nusprendėte iš naujo dekoruoti vieną kambarį ar turite grandiozinių planų atnaujinti visą būstą, pateikiame keletą patarimų, kaip dažai gali padėti pamilti savo namus iš naujo.

Jei jūsų virtuvėje tamsios rudos sienos, nors jūs iš tikro svajojate apie erdvią ir šviesią šeimos virtuvę, rudą spalvą iškeiskite į šviesią ir saulėtą geltoną.
Šviesi geltona virtuvė

1. Atsižvelkite į paskirtį

Prieš griebdamiesi dažų lentelių, pirma apžiūrėkite kiekvieną savo namų kambarį ir paklauskite savęs, pirma, kam šį kambarį naudojate, ir, antra, ar dabartinė kambario spalva tinka pagal jo paskirtį. Jei ne, gerai pagalvokite, kokios atmosferos ir paskirties norėtumėte šiam kambariui, ir atitinkamai pasirinkite spalvas.

Pavyzdžiui, jei jūsų virtuvėje tamsios rudos sienos, nors jūs iš tikro svajojate apie erdvią ir šviesią šeimos virtuvę, rudą spalvą iškeiskite į šviesią ir saulėtą geltoną.

Kuriuos dažus rinktis?

[G2.40.83] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/g24083)
[F2.05.65] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f20565)

Jūsų dažai turėtų atitikti kambario paskirtį ir gaunamos šviesos kiekį. Obuolio žalia yra šviesus atspalvis, tinkantis saulėtai svetainei, o tamsi rožinė sukurs maloniai nuteikiančio, prabangaus valgomojo įspūdį.
Valgomasis su rožinėmis sienomis

2. Sukeiskite vietomis

Kodėl gi nežengus dar vieno žingsnio ir nesukeitus kambarių paskirties?

Pavyzdžiui, jei jūsų valgomasis gauna daugiausiai saulės, kodėl gi jo nesukeitus su svetaine? Tai leis jums džiaugtis gražia saulės nušviesta svetaine, o valgomasis, kuris dažniausiai naudojamas vakare, nenukentės ir būdamas tamsesnėje namų pusėje.

Jūsų dažai turėtų atitikti kambarių paskirtį ir gaunamos šviesos kiekį. Obuolio žalia yra šviesus atspalvis, tinkantis saulėtai svetainei, o tamsi rožinė sukurs maloniai nuteikiančio, prabangaus valgomojo įspūdį.

Kuriuos dažus rinktis?

[Z9.10.60] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/z91060)
[H2.16.85] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/h21685)

Nors prislopinti tonai išlieka visada populiarūs, tačiau drąsios spalvos suteiks gyvumo varganai atrodančiam interjerui.
Žalsvai mėlyna spalva leis sužibėti

3. Būkite drąsūs

Nors prislopinti tonai išlieka visada populiarūs, tačiau drąsios spalvos suteiks gyvumo varganai atrodančiam interjerui.

Jei norėtumėte pagyvinti savo namus, tačiau bijote stipriai rizikuoti, drąsius tonus išbandykite kambaryje, kuris mažiau naudojamas, tam ypač tinka drabužinės, kadangi jos mažos ir naudojamos tiktai po keletą minučių.

Jei neturite eksperimentams tinkamo mažo kambarėlio, pabandykite nudažyti vieną sieną-akcentą arba sieną už integruotų lentynų, kad išgautumėte subtilesnį ryškumo efektą.

Kuriuos dažus rinktis?

[N8.51.30] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/n85130)

Peržiūrėkite savo turimus daiktus, atsirinkite tuos, kurie jums tikrai patinka, ir juos panaudokite kaip pagrindinius akcentus kurdami naują dekorą.
Sukurkite vientisą derinį pasitelkę spalvas

4. Atraskite bendrą kalbą

Jei kažkur gyvenate jau ilgą laiką, paprastai prisikaupia daiktų, kurie nebūtinai dera tarpusavyje. Peržiūrėkite savo turimus daiktus, atsirinkite tuos, kurie jums tikrai patinka, ir juos panaudokite kaip pagrindinius akcentus kurdami naują dekorą.

Pavyzdžiui, jei turite gražią mėlyną vazą, kodėl jos nepanaudojus kaip įkvėpimo elegantiškam toniniam deriniui su blyškiai mėlynomis sienomis ir įvairių mėlynos atspalvių baldais bei aksesuarais?

Jus liūdina tai, kad jūsų namuose nėra jokių įdomių architektūrinių detalių, kurios sužavėtų svečius? Galite jų sukurti naudodami dažus.
Tariamos architektūrinės detalės, sukurtos naudojant dažus

5. Sukurkite naujų akcentų

Jus liūdina tai, kad jūsų namuose nėra jokių įdomių architektūrinių detalių, kurios sužavėtų svečius? Galite jų sukurti naudodami dažus.

Jei norite sukurti tradicinio sienos panelio įspūdį, kai jūsų siena jo iš tikro neturi, apatinę sienų dalį nudažykite tamsu atspalviu, o viršutinę – šviesesniu. Pas jus nėra grindjuosčių ar lubų apvadų? Nudažykite juos palei sienų apačią arba viršų, kad jas sumaniai įrėmintumėte. Tamsūs ir gilūs tonai leis sukurti klasikinį stilių.

Kuriuos dažus rinktis?

[S0.20.21] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/s02021)
[SN.01.18] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/sn0118)

Svarbiausias patarimas

Norite iš anksto pamatyti, kaip atrodys jūsų namai nudažyti naujomis spalvomis? Akimirksniu pamatykite skaitmeninį savo derinio vaizdą naudodami programėlę Sadolin Visualizer.