Renkantis sienų dažus, svarbu atsižvelgti į tai, kokį paviršių norite padengti ir kur jis yra (pvz., ar tai bus svetainės siena, ar vonios lubos), taip pat, kokio rezultato tikitės.
Pasirinkite tinkamo tipo dažus

Pasirinkite tinkamus dažus ir visada pasieksite puikų rezultatą

Sienų dažų yra labai įvairių, todėl dekoruojant svarbu pasirinkti tam tinkamiausią produktą. Toliau pateikiame keletą dalykų, kuriuos verta žinoti.

„Paprastai sienoms perdažyti naudoju standartinę emulsiją, tačiau pastebėjau, kad ji ne taip gerai laikosi virtuvėje ir vonioje. Ar vieni dažai yra geresni už kitus – ko turėčiau ieškoti?“

Nedidelis kiekis dažų yra greitas, paprastas ir prieinamas būdas nuobodžias sienas paversti gražia ir atnaujinta gyvenamąja erdve, tačiau perdažymas – tai daugiau, nei tik idealaus spalvų derinio pasirinkimas.

Renkantis dažus svarbu atsižvelgti į tai, kokį paviršių norite padengti ir kur jis yra (pvz., ar tai bus svetainės siena, ar vonios lubos), taip pat, kokio rezultato tikitės.

Jaučiatės pasimetę? Skaitykite mūsų naudingus patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausius dažus:

Kuo dažai labiau pigmentuoti, tuo sodriau jie padengs paviršių ir jūs spalva bus intensyvesnė bei labiau švytinti.
Rinkitės kokybiškus dažus

1. Spalvos sodrumas

Jūsų pasirinktos spalvos sodrumas ant sienos priklauso nuo dviejų dalykų: dažų pigmento kokybės ir naudojamo pigmento koncentracijos. Kuo didesnė pigmentacija, tuo sodresnis padengimas, taigi jūsų spalva bus intensyvesnė ir labiau švytinti.

Nudažę kambarį stipriai pigmentuotais dažais, pastebėsite, kad jų atspalvis subtiliai keičiasi esant skirtingam apšvietimui, kas suteikia išskirtinumo ir pagyvina erdvę.

Kuriuos dažus rinktis?

Pabandykite matinius dažus pvz. [Extramat] (https://www.sadolin.lt/lt/produktai/extramat). Šie prabangūs matiniai dažai sugeria šviesą, todėl spalvos ant sienų ir lubų atrodo gražios ir sodrios.

Sienoms, kurios gali būti apdaužytos ar aptaškytos, geriau rinktis atsparesnius dažus, nei sodrią spalvą. Pasirinkite nuvalomą, riebalams atsparų gaminį, kad jūsų pasirinkta spalva išliktų kuo ilgiau.
Patvarūs dažai atlaikys smūgius

2. Ilgaamžiškumas

Sienoms, kurios gali būti apdaužytos ar aptaškytos (pvz., virtuvėje ar vonioje), geriau rinktis atsparesnius dažus, nei sodrią spalvą. Pasirinkite nuvalomą, riebalams atsparų gaminį, kad jūsų pasirinkta spalva išliktų kuo ilgiau ir nereikėtų uždažyti atskirų lopų.

Kuriuos dažus rinktis?

Išbandykite [Bindo 20] (https://www.sadolin.lt/lt/produktai/bindo-20) – ypač patvarius dažus, kurie idealiai tinka aktyviai naudojamoms erdvėms ir kurie švariai nusivalo nepakenkiant spalvai.

Vienas iš skiriamųjų geros kokybės sienų dažų požymių yra tiršta, kreminė konsistencija, leidžianti geriau padengti, nei pigesnės alternatyvos, kurios yra skystos ir vandeningos.
Rinkitės kreminės konsistencijos dažus

3. Padengimas

Vienas iš skiriamųjų geros kokybės dažų požymių yra tiršta, kreminė konsistencija, leidžianti geriau padengti, nei pigesnės alternatyvos, kurios yra skystos ir vandeningos. Gerai dengiančius dažus vertėtų rinktis dažant didelį paviršiaus plotą, be to, reikės mažiau dažų norint išgauti pageidaujamą spalvų sotį, o tai ilgalaikėje perspektyvoje leis sutaupyti laiko ir pinigų.

Kuriuos dažus rinktis?

Skubate? Pabandykite [Bindo 10] (https://www.sadolin.lt/lt/produktai/bindo-10) kurie puikiai padengia vos vienu sluoksniu.

Būkite sąmoningi ir rinkitės dažus vandens pagrindu, kuriuose yra mažai LOJ (lakiųjų organinių junginių), kadangi juose yra mažiau tirpiklių, nei aliejiniuose sienų dažuose, todėl juos renkasi etiški dekoratoriai.
Visuose „Sadolin“ dažuose yra mažai LOJ

4. Draugiški aplinkai

Jūsų namai nėra vienintelė aplinka, apie kurią derėtų galvoti iš naujo dekoruojant. Būkite sąmoningi ir rinkitės dažus vandens pagrindu, kuriuose yra mažai LOJ (lakiųjų organinių junginių), kadangi juose yra mažiau tirpiklių, nei aliejiniuose sienų dažuose, todėl juos renkasi etiški dekoratoriai.

Kuriuos dažus rinktis?

Visi „Sadolin“ vidaus dažai yra vandens pagrindu ir turi mažai LOJ, todėl iš jų plataus asortimento galite pasirinkti bet kuriuos patinkančius dažus ir būti ramūs, kad padedate saugoti aplinką.

Prieš priimdami galutinį sprendimą atsižvelkite į kambario paskirtį ir dažomą paviršių, kad rastumėte jūsų poreikius atitinkančius sienų dažus.
Pasirinkite tinkamą sienų dažų tipą

5. Specialios dažų formulės

Nors tai atrodo savaime suprantama, tačiau prieš priimdami galutinį sprendimą atsižvelkite į kambario paskirtį ir dažomą paviršių, kad rastumėte jūsų poreikius atitinkančius sienų dažus.

Pelėsiui neleidžianti atsirasti emulsija puikiai tinka pilnam garų vonios kambariui, o šviesą atspindinti formulė padės pagyvinti mažą ir tamsią erdvę. Ir nebijokite kreiptis pagalbos. Galite parašyti el. paštu arba kreiptis į mūsų specialistus naudodamiesi socialine medija, kurių žinios padės jums sutaupyti laiko.

Kuriuos dažus rinktis?

Virtuvėje bandykite naudoti riebalams ir dėmėms atsparią formulę, pvz., [Bindo 10] (https://www.sadolin.lt/lt/produktai/bindo-10). Vonioje išbandykite [Vatrum] (https://www.sadolin.lt/lt/produktai/vatrum).

Svarbiausias patarimas

Pasirinkę tinkamo tipo dažus, įsitikinkite, kad sienoms pasirinkote tinkamiausią spalvą, atsisiuntę mūsų naudingą [Sadolin Visualizer] (http://visualizer.sadolin.lt/index.php?lang=lt) programėlę. Ši paprasta naudotis programėlė suteikia galimybę iškart pamatyti, kaip kokia nors spalva atrodys ant jūsų sienos, kai ją nudažysite.