Programėlė „Sadolin Visualizer“ akimirksniu pateikia skaitmeninį vaizdą, kaip atrodys jūsų pasirinktos dažų spalvos, taigi įgyvendintas savo dekoravimo idėjas galite pamatyti dar prieš užsakydami dažų spalvas.
Išbandykite spalvas prieš pirkdami

Norite atnaujinti sienas? Kaip pasirinkti tinkamiausią dažų spalvą naudojant programėlę „Sadolin Visualizer“.

Susiaurinkite savo spalvų pasirinkimą ir pamatykite, kaip atrodys jūsų kambarys, kai jį nudažysite.

„Mano svetainės sienų spalva atrodo pasenusi ir nublukusi. Norėčiau išsirinkti naują spalvų derinį, tačiau nežinau nuo ko pradėti. Padėkite man.“

Niekaip negalite apsispręsti dėl sienų spalvos? Jūs tokie ne vieni. Beveik trečdalis „AkzoNobel“ apklausoje dalyvavusių namų šeimininkų pripažino, kad tinkamo spalvų derinio paieška buvo pagrindinis dalykas, sulaikantis juos nuo namų perdekoravimo.

Tačiau spalvų pasirinkimas nebūtinai turi būti kankynė. Yra įvairių įrankių ir gudrybių, kurios padės jums rasti tinkamiausią paletę.

Jums tereikia savo telefoną su kamera arba planšetinį kompiuterį nukreipti į norimą dažyti sieną, pasirinkti norimas išbandyti spalvas ir bakstelėti sienas, kurias norite dažyti.
Pasirinkite spalvą naudodami „Sadolin Visualizer“

Išbandykite spalvas prieš pirkdami

Programėlė Sadolin Visualizer akimirksniu pateikia skaitmeninį vaizdą, kaip atrodys jūsų kambarys, kai jį nudažysite, taigi įgyvendintą savo spalvų derinį galite pamatyti dar prieš užsakydami dažus.

Ją naudoti labai paprasta. Jums tereikia savo telefoną su kamera arba planšetinį kompiuterį nukreipti į norimą dažyti sieną, pasirinkti norimas išbandyti spalvas ir bakstelėti sienas, kurias norite dažyti. Nepatinka tai, ką matote? Naudodami programėlę galite mėgstamo šaliko ar kito reikšmingo objekto spalvą sulyginti su panašiu atspalviu iš „Sadolin“ paletės.

Vis dar nežinote nuo ko pradėti? Laikykitės šių paprastų spalvų derinimo taisyklių, kurios visada padės išsirinkti tinkamiausius derinius.

Harmoningus spalvų derinius lengva išgauti. Jie sukuriami derinant spalvas, kurios yra netoli viena kitos spalvų rate – priemonėje, kurią menininkai ir dizaineriai naudoja norėdami pamatyti spalvų tarpusavio santykį.
Sukurkite spalvų harmoniją

Harmoningi spalvų deriniai

Harmoningus spalvų derinius lengva išgauti. Jie sukuriami derinant spalvas, kurios yra netoli viena kitos spalvų rate – priemonėje, kurią menininkai ir dizaineriai naudoja norėdami pamatyti spalvų tarpusavio santykį.

Rožinė, purpurinė ir mėlyna yra puikus harmoningo derinio pavyzdys, tačiau galite susikurti savo paletę pasirinkdami spalvas, kurios spalvų rate yra greta viena kitos.

Jei norite ramesnio harmoningo vaizdo, rinkitės du ar tris atspalvius ir vieną spalvą kaip akcentą, o fono spalvos tegul būna labiau prislopintos.

Kuriuos dažus rinktis?

[C7.49.50] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/c74950)
[Y6.24.52] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/y62452)
[X9.11.74] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/x91174)

Vadinamieji kontrastingų spalvų deriniai sukuriami derinant spalvas iš priešingos spalvų rato pusės – raudoną ir žalią, mėlyną ir oranžinę, purpurinę ir geltoną.
Rinkitės netradicinį spalvų derinį

Viena kitą papildančių spalvų deriniai

Vadinamieji kontrastingų spalvų deriniai sukuriami derinant spalvas iš priešingos spalvų rato pusės – raudoną ir žalią, mėlyną ir oranžinę, purpurinę ir geltoną. Dvi tokios spalvos papildo viena kitą ir kiekviena iš jų atrodo gyvesnė.

Vieną kitą papildančias spalvas sunkiau suderinti dėl jų kontrastingos prigimties, tačiau jos gali atrodyti išties įspūdingai. Tereikia pasirinkti vieną bazinę spalvą ir ją papildančią spalvą panaudoti kaip akcentus.

Pavyzdžiui, svetainę su mėlynomis sienomis ir užuolaidomis galite pagyvinti keletu oranžinių pagalvėlių ir aksesuarų.

Kuriuos dažus rinktis?

[S9.30.40] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/s93040)
[F1.35.65] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f13565)

Užuot naudoję spalvas, kurios spalvų rate yra tiesiai viena priešais kitą, vieną iš papildančių spalvų pakeiskite spalvomis iš bet kurios pusės nuo jos, pvz., raudoną į gelsvai žalsvą ir turkio.
Nutolusių spalvų svetainė

Viena kitą papildančių nutolusių spalvų deriniai

Jei nebijote iššūkių, galite išbandyti viena kitą papildančių nutolusių spalvų derinį.

Užuot naudoję spalvas, kurios spalvų rate yra tiesiai viena priešais kitą, vieną iš papildančių spalvų pakeiskite spalvomis iš bet kurios pusės nuo jos, pvz., raudoną su gelsvai žalsva ir turkio.

Tokiu atveju labai svarbu rasti tinkamas proporcijas. Blyškūs gelsvai žalsvos ir turkio spalvos tonai sukurs harmoningą foną, kurį pagyvins pavieniai raudonos blyksniai.

Kuriuos dažus rinktis?

[T5.49.35] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/t54935)
[E7.41.69] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/e74169)
[F7.31.80] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f73180)

Tokie deriniai dar kartais vadinami toniniais, nes išgaunami sluoksniuojant skirtingus tos pačios spalvos tonus.
Vienspalvis derinys

Vienspalviai deriniai

Tokie deriniai dar kartais vadinami toniniais, nes išgaunami sluoksniuojant skirtingus tos pačios spalvos tonus. Pavyzdžiui, kambaryje gali būti blyškiai mėlynos sienos, vidutinio tamsumo mėlyna sofa ir tamsiai mėlynos pagalvėlės bei užuolaidos.

Tokiu atveju turėtumėte naudoti daug skirtingų tekstūrų ir raštų, kad toks derinys neatrodytų nuobodžiai. Balta spalva taip pat gali padėti pagyvinti vaizdą, kad jis nebūtų per daug viską nustelbiantis ar nuobodus.

Kuriuos dažus rinktis?

[N8.40.21] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/n84021)
[P8.50.31] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/p85031)

Svarbiausias patarimas

Programėlėje [Sadolin Visualizer] (http://visualizer.sadolin.lt/index.php?lang=lt) išsirinkus patinkančią spalvą (ar keletą spalvų), prieš perkant dažus patartina užsisakyti bandomąją pakuotę. Natūrali ir dirbtinė šviesa gali radikaliai pakeisti, kaip spalva atrodys ant jūsų sienų, taigi siūlome nudažyti popieriaus lapą ir jį pakabinti įvairiose vietose, kad įsitikintumėte, ar jums tikrai patinka, kaip ši spalva atrodo esant skirtingam apšvietimui.