Kaip rodo „AkzoNobel“ tyrimas, daugiau nei 17 % jaunų tėvų, neturinčių daug gyvenamosios erdvės, vaikų kambariu paverčia savo miegamojo kampą.
Jaukus vaikų kambarys kambario kampe

Nėra vietos vaikų kambariui? Sukurkite jaukią vietelę bet kuriame kambaryje.

Mes jums patarsime, kaip sukurti erdvę jūsų kūdikiui nesikraustant į didesnius namus.

„Po kelių mėnesių susilauksime vaikelio, bet neturime vietos atskiram vaikų kambariui. Kaip galėtume sukurti atskirą erdvę savo kūdikiui nesikeldami į didesnius namus?“

Laukiantis kūdikio ypač sustiprėja noras susisukti jaukų lizdelį. Tačiau jei norite sukurti ypatingą poilsio vietą savo mažyliui, nebūtina persikelti į didesnius namus ar paskirti atskirą kambarį.

Iš tikrųjų, remiantis „AkzoNobel“ tyrimu, daugiau nei 17 % jaunų tėvų, neturinčių pakankamai vietos, į vaikų kambarį pertvarko vieną savo miegamojo kampą, o dešimtadalis tėvų, kurie jau turi vaikų, apgyvendina juos viename kambaryje.

Reikia pagalbos? Sumanūs mūsų dekoravimo patarimai padės jums sukurti jaukią vietelę savo kūdikiui:

Drąsūs horizontalūs skirtingų žalios atspalvių dryžiai yra nesenstantis pasirinkimas, tinkantis bet kokio amžiaus berniukams ir mergaitėms.
Bendras miegamasis su dryžuotomis sienomis

Bendras vaikų kambarys

Jei jūsų kūdikis dalinsis kambariu su vyresniu broliu ar seserimi, pasilinksminkite naudodami skirtingas spalvas ir raštus, kad sukurtumėte nesenstantį vaizdą, kuris patiks abiems.

Drąsūs skirtingų atspalvių horizontalūs dryžiai tinka bet kokio amžiaus berniukams ir mergaitėms, o ryškūs skirtingų spalvų dryžiai – puikus pasirinkimas vyresniems vaikams.

Arba sukurkite aiškiai apibrėžtas miegojimo zonas kiekvienoje kambario dalyje naudodami skirtingus raštus arba spalvas. Keletas pastelinių spalvų taškų suteiks kūdikio zonai įdomumo ir neerzins jūsų mažylio, o ryškesnės spalvos puikiai tinka pradedantiems vaikščioti kūdikiams ar vyresniems vaikams.

Kuriuos dažus rinktis?
[N9.10.70] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/n91070)
[H3.04.72] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/h30472)
[M6.05.84] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/m60584)

Padarę vietos vaiko lovelei, pasirinkite derančias spalvas, kurios padėtų vaiko zoną atskirti nuo likusios miegamojo dalies.
Neutralių spalvų miegamasis

Išdažykite jaukų vaiko kampelį

Jei gyvenate bute su vienu miegamuoju, vaiko erdvė kambario kampe yra puikus būdas išnaudoti visus nenaudojamus kampelius ir suteikti savo kūdikiui jaukią miego zoną.

Pirmiausia pašalinkite visus miegamąjį užgriozdinusius daiktus, kad galėtumėte tiksliai įvertinti, ką daryti. Galbūt galima lovą pastumti arčiau sienos? Gal ant grindų stovinčias spinteles galite pakeisti sieninėmis lentynomis?

Padarę vietos vaiko lovelei, pasirinkite derančias spalvas, kurios padėtų vaiko zoną atskirti nuo likusios miegamojo dalies.

Gera idėja būtų suaugusiųjų miegamojo zonoje naudoti šiltą neutralų atspalvį, pvz., gelsvai pilką, o ant sienos, kur yra vaiko lovelė, – kokią nors derančią ryškią spalvą. Pvz., šviesiai violetinę, kuri prie daug ko dera ir veiks jūsų kūdikį raminančiai, kartu suteikdama rafinuotumo įspūdį.

Suvienodinkite vaizdą sienines lentynas nudažydami tuo pačiu atspalviu kaip ir vaiko zonos siena.

Kuriuos dažus rinktis?
[F1.14.84] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f11484)

Norėdami suvienodinti vaizdą, lentynas ir spinteles nudažykite spalva, derančia prie jūsų mažylio kampelio. Jei įmanoma, rinkitės patvarius plaunamus dažus, kad būtų lengva išvalyti atsitiktines dėmes.
Vaikų kambario idėjos, kaip geriausiai išnaudoti vietą

Sumaniai išnaudokite vietą

Jei vieta jums yra aukso vertės, turėsite išnaudoti kiekvieną savo namų kertelę, taigi naujų baldų įsigykite kuo mažiau.

Vietoj pervystymo stalo geriau dalį savo drabužių spintos arba spintelių erdvės paversti kūdikio priežiūros vieta. Arba ant komodos viršaus patieskite pritvirtinamą paminkštintą patiesalą, kad gautumėte dvigubos paskirties baldą – pervystymo stalą ir daiktų saugojimo skyrius.

Norėdami suvienodinti vaizdą, lentynas ir spinteles nudažykite spalva, derančia prie jūsų mažylio kampelio. Jei įmanoma, rinkitės patvarius plaunamus dažus, kad būtų lengva pašalinti atsitiktines dėmes.

Kuriuos dažus rinktis?
[E4.54.65] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/e45465) [K9.60.43] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/k96043)

Svarbiausias patarimas

Jei negalite apsispręsti, kokias spalvas pasirinkti, į savo išmanųjį telefoną arba „iPhone“ atsisiųskite programėlę [Sadolin Visualizer] (http://visualizer.sadolin.ee/index.php?lang=lt), kad iš karto pamatytumėte, kaip atrodys atitinkamai dekoruotas jūsų kambarys.

Tiesiog įjungę programėlę nukreipkite telefoną į norimą dažyti sieną, iš „Sadolin“ paletės pasirinkite spalvą, bakstelėkite ekraną ir štai!

Susikurkite norimą aplinką naudodami šias spalvas:
[N9.10.70] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/n91070)
[H3.04.72] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/h30472)
[F1.14.84] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f11484)
[E4.54.65] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/e45465)
[K9.60.43] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/k96043)