„Sadolin“ spalvų ekspertė Marieke van der Bruggen , kuri pati ką tik tapo mama, žino, kokios svarbios yra spalvos ir raštai kūdikio vystymuisi, todėl jos prioritetas – priderinti ryškius atspalvius neužgožiant visos erdvės.
Pasirinkite vaikų kambario spalvų derinį

Mūsų „Sadolin“ spalvų ekspertė atskleidžia geriausius patarimus, kaip sukurti puikų vaikų kambarį

„Sadolin“ spalvų ekspertė Marieke van der Bruggen, kuri pati ką tik tapo mama, paaiškina, kaip sukurti gražų kūdikio kambarį.

„Planuoju įrengti kambarį savo kūdikiui ir norėčiau gauti ekspertų patarimų, ypač apie spalvų naudojimą. Ar galite padėti?“

Kai „Sadolin“ spalvų ekspertė Marieke sužinojo, kad laukiasi dukters, suprato, kad jos laukia tikras dekoravimo iššūkis. Vienintelis laisvas kambarys jos namuose yra mažytis ir į jį patenka nedaug natūralios šviesos.

Kaip spalvų ekspertė ji žino, kokios svarbios spalvos ir raštai kūdikio vystymuisi, todėl jos prioritetas – priderinti ryškius atspalvius neužgožiant visos erdvės.

Taip pat ji norėjo naudoti sumanius aksesuarus ir daiktų laikymo sprendimus, kad neužgriozdintų kambario ir sukurtų erdvės įspūdį.

Marieke pasakoja, kaip ji savo mažylei sukūrė puikų vaikų kambarį:

Apšviesta geltona ochra suteiks šilto ir saulėto švytėjimo.
Saulės įkvėpta spalvų schema

Saulėtas spalvų derinys

Vaikų kambaryje naudojau baltos, geltonos ochros ir raudonos su rožiniu atspalviu derinį. Kurdama šį spalvų derinį pirmiausia pasirinkau šiltą prislopintą geltoną kaip pagrindinį vaikų kambario akcentą. Nors kambarys mažas, bet geltona ochros spalva kas rytą sutviska nuo saulės šviesos, suteikdama erdvei nuostabų šiltą švytėjimą ir saulėtą atmosferą.

Tada prie jos priderinau prislopintą rožinę su nedideliu raudonos tonu – taip kambarys atrodo moderniai, bet kartu ir mielai. Geltona ir rožinė abi yra šiltos spalvos ir puikiai dera.

Kuriuos dažus rinktis?
[F6.42.60] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f64260)
[A0.05.75] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/a00575)
[CN.00.85] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/cn0085)

Augalai beveik bet kuriame kambaryje gali sukurti jaukią, gaivią ir žmogišką atmosferą.
Augalų galia

Augalų galia

Man patinka daug augalų namuose. Mano nuomone, jie suteikia kambariui jaukią, gaivią ir žmogišką atmosferą.

Mūsų vaikų kambarys gana mažas, todėl nusprendžiau įsigyti vieną didelį augalą ir jį naudoti kaip pagrindinį akcentą. Pastačiau jį ant kėdės šalia ochros spalvos sienos, nes žalia ir geltona puikiai dera – jos abi yra gamtinės spalvos ir gražiai viena kitą atsveria.

Balta spintelė su stalčiais ir kelios lentynos be rėmų yra puikus sprendimas norint paslėpti vystyklus ir kitus kūdikio priežiūros reikmenis.
Rožinis vaikų kambarys su lentynomis be rėmų

Sumanus daiktų laikymas

Ribota vieta daiktams laikyti reiškė, kad turime gerai išnaudoti erdvę. Todėl kambaryje galėjo būti tik būtiniausi dalykai. Nusprendėme pasirinkti baltą spintelę su stalčiais ir keletą lentynų be rėmų, kad paslėptume vystyklus ir kitus kūdikio priežiūros reikmenis, taip pat keletą jos mėgstamų knygų.

Spintelę ir lentynas nudažėme baltai ir juos įrengėme prie vienos iš baltų sienų. Taip balta spintelė susilieja su baltomis sienomis ir kambarys atrodo erdvesnis, nei iš tikro yra.

Prie sienos pastatę didelį veidrodį, sudarysite įspūdį, kad kambarys padidėja ir atsiveria galvos aukštyje.
Padidinkite erdvę veidrodžiu

Veidrodžių magija

Palei kitą baltą sieną pastatėme didelę drabužių spintą su veidrodžiu, užimančią beveik visą sieną. Veidrodis – tai sumanus būdas sukurti erdvės įspūdį, kadangi jis atspindi šviesą kambaryje ir jis atrodo dvigubai didesnis.

Pavyzdžiui, prie sienos pastatę didelį veidrodį, sudarysite įspūdį, kad kambarys prasiplečia ir atsiveria galvos aukštyje. Be to, kūdikius žavi veidrodžiai!

Keli gerai parinkti aksesuarai suteiks įdomumo bet kokiam spalvų deriniui.
Vaikų kambaryje naudokite aksesuarus

Baigiamieji akcentai

Įsigijome paprastus baltus baldus, nes norėjome, kad dėmesio centre būtų geltonos ochros atspalvio siena. Vaiko lovelei ir kėdei pasirinkome prislopinto turkio atspalvio audinį, kuris atsvertų šiltus rožinės ir geltonos sienų tonus. Žalia ir pilka tikrai išsiskiria šalia ochros atspalvio sienos.

Vaiko lovelę pastatėme kambario viduryje, kad jis atrodytų erdvesnis. Mes galime aplink ją apeiti, o Mina gali apsižvalgyti po kambarį. Kad būtų jauku, aplink lovelę pakabinome tinklelį nuo uodų – taip sukūrėme mažyti kokoną, kuriame ji gali ramiai miegoti.

Svarbiausias patarimas

Jei pasirinkote dvi šiltas spalvas, pvz., geltoną ir rožinę su raudonu atspalviu, naudokite daug baltos, kad išlaikytumėte erdvėje spalvų balansą ir dominuojantys tonai turėtų galimybę suspindėti.

Susikurkite norimą aplinką naudodami šias spalvas:
[F6.42.60] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/f64260)
[A0.05.75] (https://www.sadolin.lt/lt/spalva-informacija/a00575)