Nuo kambario krypties, paros meto ir to, ar šviesa natūrali ar dirbtinė, labai priklauso, kaip spalva atrodys ant jūsų sienos.
Koki poveiki sviesa daro spalvai

Kokį poveikį šviesa daro mūsų mėgstamoms spalvoms

Pasirinkite teisingas spalvas savo naujiems namams, priklausomai nuo šviesos tipo jūsų kambaryje.

„Kaip pasirinkti dažų spalvas kurios tiktų šviesai mano kambaryje?“

Nuostabu kaip ta pati spalva gali atrodyti visai skirtingai, nelygu apšvietimas.

Nuo kambario krypties, paros meto ir to, ar šviesa natūrali ar dirbtinė, labai priklauso kaip spalva atrodys ant jūsų sienos.

Jei ką tik persikraustėte į savo naujuosius namus ir svarstote kuriomis spalvomis dažyti, paskaitykite šį patogų vadovą, kuris padės išsirinkti tinkamus dažus pagal atitinkamą apšvietimą.

Pasinaudokite natūralia šviesa ir rinkitės šviesius tonus, kurie atspindės šviesą atgal į kambarį ir sukurs šviesos ir erdvumo įspūdį
Graziosios pasteles atspindi saules sviesa

Visą dieną saulės šviesos užlieti kambariai

Šiuos kambarius dekoruoti yra lengviausia. Didelę dalį dienos jie skendi subtilioje šviesoje, todėl tinka beveik viskas.

Kodėl nepasinaudojus natūralia šviesa ir nepasirinkus šviesių tonų kurie atspindės šviesą atgal į kambarį, sukurdami šviesos ir erdvumo įspūdį? Auksiniai atspalviai sustiprins saulės šviesos efektą, o šviesiai mėlyni sukurs vėsią, raminančią schemą.

Be to ryškūs, sodrūs tonai šioje šviesoje atrodys nuostabiai energingai.

Kuriuos dažus rinktis? Šviesiai schemai pabandykite F6.07.82 arba S6.15.65, o jei norite kažko drąsesnio Y9.35.30, N7.31.40 arba R8.50.50.

Kambariuose, kuriuos nušviečia saulėtekis, šviesa per dieną kinta labiausiai. Auštant šviesa turi vos rausvą atspalvį, kuris rytui bėgant greitai virsta labiau mėlynu.
Grazi ir sviesi svetaine

Ryto saulės nušviesti kambariai

Kambariuose, kuriuos nušviečia saulėtekis, šviesa per dieną kinta labiausiai. Auštant šviesa turi vos rausvą atspalvį kuris rytui bėgant greitai virsta labiau mėlynu. Vėliau, kai saulė pasislenka, kambarys gali atrodyti paskendęs šešėlyje.

Norėdami geriausio efekto kambaryje visą dieną, nudažykite sienas šviesiai mėlyna arba žalia – kambarys atgis rytinės saulės šviesoje, bet išliks gaivus ir šviesus po pietų.

Kuriuos dažus rinktis?Pabandykite S6.11.73, T0.12.73 arba L2.03.87

Kambariuose, kurie sušyla vėliau, rinkitės saulėtos geltonos atspalvius, kurie sukuria šviesią, svetingą ryto erdvę
Geltona suteikia silumos visa diena

Vėlyvos popietės saulės nušviesti kambariai

Šie kambariai paprastai bus vėsesni rytais, o vėliau dienos metu sušils, tad rinkitės saulėtus geltonos atspalvius, kad sukurtumėte šviesią, svetingą ryto erdvę arba vėsesnius atspalvius raminančiai erdvei kurioje galima atsipalaiduoti vakare.

Šviesiai pilkos atspalviai yra idealiai universalūs. Jei tik vengsite mėlynų pustonių, jie atrodys pakankamai šilti rytais ir suteiks šviesos ir erdvumo įspūdį popietėmis.

Kuriuos dažus rinktis? Pabandykite F2.35.75, T1.23.63 arba W0.05.55.

Deginto apelsino atspalviai ir sodrios auksinės, o taip pat ir neutralios su raudonos pustoniais sušildys kambarius į kuriuos patenka nedaug saulės
Roziniai atspalviai pasviesina tamsias erdves

Kambariai, į kuriuos nepatenka daug natūralios šviesos

Kambariai, į kuriuos nepatenka daug saulės, gali atrodyti truputį šalti, tad sumanu yra pasirinkti šiltus atspalvius, kad tie kambariai nebūtų pernelyg šalti. Deginto apelsino ir sodrių auksinių atspalviai, bei neutralios spalvos su raudonos pustoniais sušildys erdvę.

Kuriuos dažus rinktis? Pabandykite C6.22.61, F5.15.79 arba Z3.23.24.

Nuo kambario krypties, paros meto ir to, ar šviesa natūrali ar dirbtinė, labai priklauso kaip spalva atrodys ant jūsų sienos.
Koki poveiki spalvai daro dirbtine sviesa

Dirbtinės šviesos apšviesti kambariai

  1. Geltonos lemputės ir žvakių šviesa puikiausiai išryškina šiltus raudonus ir oranžinius atspalvius. Todėl raudona yra tokia populiari valgomuosiuose, svetainėse ir kitose erdvėse kurios paprastai naudojamos vakarais.

  2. Baltos lemputės spinduliuoja šviesą, kuri artimesnė dienos šviesai, todėl jūsų spalvų pasirinkimas tampa universalesnis – galite rinktis šviesius ar ryškius atspalvius ir spalvos atrodys nuostabiai.

  3. LED lemputės spinduliuoja melsvą šviesą, kurią galite derinti su vėsiomis pastelėmis, jei norite modernaus stiliaus arba pusiausvirai rinktis šiltus geltonus tonus.

Kuriuos dažus rinktis? Pabandykite W0.05.65, jei lemputes geltonos K2.45.64 jei lemputės baltos A0.05.75 LED.

Geriausias patarimas

Kai išsirinksite spalvą, išbandykite ją savo kambaryje nudažydami ja A4 formato lapą arba išbandykite ant sienos, kad pamatytumėte kaip ji atrodys įvairiu dienos metu ir apšviesta įvairiais šviesos šaltiniais.