Rudeninė gamtos spalvų demonstracija – ryškiausias sezono reginys. Skaitykite mūsų patarimus, kaip dekoruoti kambarį akinančiomis rudeninėmis spalvomis.
Groekites akinanciais aukso atspalviais

Grožėkitės akinančiais auksinio rudens atspalviais

Rudeninės lapų spalvos – ryškiausias sezono reginys.

Po šiltų vasaros dienų medžių ir krūmų lapai ima gelsti, pranašaudami ryškiausių spalvų kulminaciją. Neįmanoma nesižavėti geltonos, raudonos, oranžinės ir auksinės atspalvių gausybe – ypač esant šiais vaizdais garsėjančiuose Dzūkijos miškuose. Bet ar kada sustojote ir susimąstėte, kodėl lapas iš žalio tampa auksiniu?

Visą tai sukelia lapų reakcija į mažėjantį saulės šviesos kiekį. Chlorofilas lapuose suyra, atidengdamas po juo paslėptus karotinoidus. Žalia spalva išnyksta ir pasirodo įvairiausi ryškūs atspalviai.

Jei grožintis rudens spalvomis jūsų širdis dainuoja, ieškokite auksinių atspalvių – medaus, moliūgų, skaistažiedės, kaštonų ar vario. Pabandykite atkurti šį spalvų derinį namie, derindami įvairių atspalvių auksinę geltoną su oranžine ar papildydami jas įmantriomis šiltomis neutraliomis spalvomis, pvz., kavos su pienu ar cinamono, kad subalansuotumėte aukso spalvos ryškumą.