Jei norite šilumos, nebijokite naudoti šviesios terakotos arba oranžinių – saulėtų atspalvių, kurie gali pašviesinti ir sušildyti tamsią, nejaukią erdvę.
Nudazykite svetaines kambari ryskia oranzine spalva

Kaip sukurti šviesumo įspūdį tamsioje erdvėje

Suteikite šviesos tamsiai erdvei panaudodami transformuojančią spalvų galią.

„Man patinka mano nauji namai, tačiau vienas iš kambarių visada atrodo niūrokai. Ką daryti, kad jis atrodytų šviesesnis?“

Maži langai, žemos lubos, nepatogūs kampai – visa tai gali sudaryti įspūdį, kad kambarys atrodo tamsesnis nei norėtumėte. Tačiau pasirinkus tinkamas spalvas galima iškart pašviesinti kambarį.

Interjero dizainerė Henrietė von Stockhausen iš „VSO Interiors“ parodo, kaip pasitelkus spalvą įmanoma pašviesinti net niūriausias erdves.

Šaltesnės spalvos padeda sienoms atsiraukti, sudarydamos erdvės ir šviesos įspūdį kambaryje. Rinkitės šviesius pilkos, mėlynos ir žalios atspalvius puikiam apšvietimo efektui.
Atpalaiduojantis zalias valgomasis

1) Rinkitės šaltumą

Šaltesnės spalvos padeda nutolinti sienas, suteikdamos kambariui didesnės erdvės ir šviesos pojūtį. Rinkitės šviesius pilkos ir mėlynos atspalvius, kad sukurtumėte maksimalaus apšvietimo efektą.

Kuriuos dažus rinktis? U0.07.76

Saulėtas atspalvis gali pašviesinti ir sušildyti tamsią, niūrią erdvę: nebijokite naudoti šviesių terakotos arba geltonų spalvų
Naudokite sauletas spalvas

2) Suteikite truputį saulės šviesos

Jei trokštate šilumos, nebijokite naudoti šviesių terakotos arba geltonų spalvų – saulėtas atspalvis gali pašviesinti ir sušildyti tamsią, niūrią erdvę. Tik neapkraukite kambario rudais baldais, kad spalvų schema visko neužgožtų.

Kuriuos dažus rinktis? F6.24.83 arba A3.03.82

Venkite lubas dažyti tamsiomis spalvomis: balta – visada saugus pasirinkimas, bet galite rinktis ir kitus šviesius tonus
Nudazykite pavirsius sviesiais tonais

3) Lubas dažykite šviesiai

Tikslas yra padaryti taip, kad kambarys atrodytų erdvesnis ir šviesesnis, tad venkite tamsių dažų luboms. Balta visada yra saugus pasirinkimas, bet jūs taip pat galite naudoti kitų spalvų šviesius atspalvius – nuo žalių iki auksinių.

Kuriuos dažus rinktis? L2.03.87 arba CN.00.85

Blizgūs dažai – tai puikus būdas atspindėti šviesą atgal į erdvę, švelniai rožiniai tonai tam ypač tinka
Naudokite blizgia apdaila, kad atspindetu sviesa

4) Pasistenkite, kad esanti šviesa atsispindėtų

Tamsiuose kambariuose turite panaudoti kiek įmanoma daugiau turimos šviesos. Blizgūs sažai yra puikus būdas atspindėti šviesą atgal į erdvę, suteikiant jai šviesumo įspūdį. Tam ypač gerai tiks šviesiai rožiniai tonai.

Kuriuos dažus rinktis? W1.03.80 arba Sadolin X9.06.79

Nudažykite langų ir durų rėmus, grindjuostes ir visus kitus lipdinius šviesiomis, šviesą atspindinčiomis spalvomis, galbūt atspalviu, kuris subtiliai kontrastuoja su sienų spalva.
Sukurkite kontrasta naudodami dazus

5) Neužmirškite detalių

Dažykite karnizus, grindjuostes ir visus kitus lipdinius šviesiomis, šviesą atspindinčiomis spalvomis, galbūt tokiu tonu, kuris subtiliai kontrastuoja su sienų spalva. Tai suteiks kambariui struktūros, nemažinant šviesumo.

Kuriuos dažus rinktis? T2.17.69

Geriausias patarimas

Nutolusius tamsius kampus apšvieskite derindami šviesiai dažytus baldus ar baldus ir kruopščiai išdėliokite šviestuvus.