Nedidelis kiekis dažų yra greitas ir prieinamas būdas greitai atnaujinti kambarį.
Pasirengę dažyti sienas

Kaip atnaujinti sienas: būtiniausių dekoravimo dalykų kontrolinis sąrašas

Mūsų naudingų dekoravimo patarimų kontroliniame sąraše pateikiami įrankiai ir gudrybės, kurie padės jums profesionaliai dekoruoti sienas.

„Ketinu perdažyti sienas. Kaip tai atlikti teisingai?“

Nedidelis kiekis dažų yra greitas ir prieinamas būdas greitai atnaujinti kambarį, tačiau pagal „AkzoNobel“ apklausą, maždaug vienas iš 10 žmonių sako, kad jie nesiryžta dekoruoti, nes nežino, nuo ko pradėti.

Mūsų naudingų dekoravimo patarimų kontroliniame sąraše pateikiami įrankiai ir gudrybės, kurie padės jums profesionaliai dekoruoti sienas, nesvarbu, ar dažote pirmą kartą, ar jau esate dekoravę ne kartą.

Prieš pradedant dažyti jums pirma reikės įsigyti daug įvairių įrankių.
Ko reikės norint pradėti dažyti

Jums reikės

  • Pasirinktos spalvos dažų skardinės
  • Dažymo volelio ir padėklo
  • Teptukų – vieno vidutinio dydžio ir vieno mažo
  • Maišymo lazdelės
  • Apsauginės lipnios juostos
  • Plevelės (baldams ir įrenginiams uždengti)
  • Sugeriančių skudurų (dulkėms nuo sienų ir išsiliejimams nuvalyti)
  • Kopėčių (sunkiai pasiekiamoms vietoms)
  • Šiek tiek vaitspirito (jei netyčia užtikštų dažų)
Programėlė „Sadolin Visualizer“ suteikia galimybę išbandyti įvairius atspalvius dar prieš paimant į rankas dažų teptuką.
Raskite spalvą naudodami „Sadolin Visualizer“

1. Išsirinkite dažus

Sienų spalva turi didelį poveikį bendram kambario vaizdui ir atmosferai, todėl svarbu ją tinkamai pasirinkti. Jei niekaip negalite apsispręsti, programėlė Sadolin Visualizer leidžia akimirksniu pamatyti skaitmeninį jūsų sienų spalvos vaizdą, kad galėtumėte išbandyti įvairius atspalvius dar prieš į rankas paimdami teptuką.

Išsirinkę patikusį atspalvį, gali naudoti „Sadolin“ dažų skaičiuotuvą, kad išsiaiškintumėte, kiek tiksliai dažų reikės įsigyti.

Sieninius kištukinius lizdus, langų rėmus, lubų apvadus, metalines durų detales ir visa kita, ko nenorite nudažyti, uždenkite apsaugine lipnia juosta.
Parenkite sienas dažyti

2. Naudokite lipnią juostą

Sieninius kištukinius lizdus, langų rėmus, lubų apvadus, metalines durų detales ir visa kita, ko nenorite nudažyti, uždenkite apsaugine lipnia juosta. Ją priklijuokite tvarkinga tiesia linija, kad nudažyti pakraščiai būtų tvarkingi.

Jei neturite erdvės, kur galėtumėte iš kambario išnešti baldus, uždenkite juos plėvele.
Apsaugokite baldus nuo dažų

3. Uždenkite

Paprastai geriausia iš kambario išnešti visus baldus, tačiau jei neturite tam vietos, uždenkite juos plėvele. Plastikiniai maišeliai su rankenomis yra pigus ir paprastas būdas apsaugoti daiktus, pvz., šviestuvus.

Po dažomu plotu visada turėtumėte ką nors patiesti, geriausią šį patiesalą priklijuojant. Dažai yra linkę nuvarvėti ant grindų, kad ir kokie būtumėte atsargūs, todėl geriau tuo pasirūpinti iš anksto, nei vėliau gailėtis.

Norint padengti ypač tolygiai, prieš pradedant dažyti būtina nuo sienų nuvalyti dulkes.
Nuvalykite nuo sienų dulkes

4. Nuvalykite nuo sienų dulkes

Norint padengti ypač tolygiai, prieš pradedant dažyti būtina nuo sienų nuvalyti dulkes. Paprastai užtenka tiesiog perbraukti sausu skuduru. Daugiau dėmesio skirkite kampams kambario viršuje, kur gali būti voratinklių.

Tai taip pat tinkamas laikas nušlifuoti visus nelygius lopus ir iš sienų pašalinti visas senas vinis ar varžtus, užpildant plyšius universaliu glaistu, jei reikia.

Palikite pirmą sluoksnį nudžiūti, tada dažykite antrą. Jei norite radikaliai pakeisti spalvą, jums gali prireikti ir trečio sluoksnio.
Dažymas gali transformuoti jūsų sienas

5. Pradėkite dažyti

Paprastai nereikia gruntuoti sienų, kurios prieš tai jau buvo dažytos, taigi jau pats laikas atidaryti dažų skardinę.

Išmaišykite dažus maišymo lazdele ir jų šiek tiek įpilkite į volelio padėklą. Vidutinio dydžio teptuku nudažykite 10 centimetrų išorinę sienos dalį, kraštus užklijavę apsaugine juosta. Voleliu užpildykite likusią sienos dalį. Norint padengti glotniai ir tolygiai, svarbu, kad ant teptuko ar volelio nebūtų per daug dažų.

Palikite pirmą sluoksnį nudžiūti, tada dažykite antrą. Jei norite radikaliai pakeisti spalvą, jums gali prireikti ir trečio sluoksnio.

Kai dažai jau beveik išdžiūvę, atsargiai nuplėškite apsauginę juostą.
Po dažymo nuimkite apsauginę juostą

6. Nulupkite juostą

Kai dažai jau beveik išdžiūvę, atsargiai nuplėškite apsauginę juostą. Jei lauksite, kol dažai visiškai išdžius, rizikuojate kartu su juosta nuplėšti dalį dažų. Tačiau jei taip visgi nutiko, visada galite šiek tiek pakoreguoti mažuoju teptuku.

Štai ir viskas! Dabar jūs esate glotnių ir idealiai lygių sienų savininkas.
Pasigrožėkite savo darbu

7. Atsitraukite ir pasigrožėkite savo darbu

Štai ir viskas! Dabar jūs esate glotnių ir idealiai lygių sienų savininkas, kurios bus puikus fonas jūsų sumanytam naujam dekoravimo deriniui.

Svarbiausias patarimas

Voleliu dažykite V arba W formos brūkštelėjimais, o ne aukštyn ir žemyn nuo krašto iki krašto. Tai užtikrins tolygų padengimą be ruožų.