Sadolin

Išmėginkite Sadolin Vizualiser

Atsisiųskite programėlę nemokamai ir pamatykite spalvas ant sienų
Atsisiųsti

Apleisti, bet nepamiršti vaikai

Remia vaikus, kurių tėvai dirba didžiuosiuose Kinijos miestuose.

Kinijoje daugiau nei 250 mln. tėvų paliko gimtuosius miestus šalies glūdumoje esančiose provincijose ir persikėlė į labiau išsivysčiusius pakrantės miestus, trokšdami geresnio gyvenimo. Todėl daugiau nei 61 mln. vaikų liko apleisti kaimuose, gyvena vieni ar prižiūrimi giminių (dažniausiai senelių).

Spalvingų klasių kūrimas Šidziadžuange, Kinijoje

Kokių kilo sunkumų?

 

Vaikai, kurie ilgam laikui atskiriami nuo savo tėvų, tampa pažeidžiamesni, kai gyvenime jiems iškyla fizinių ir emocinių problemų. Be to, šie vaikai paprastai lanko mokyklas, kurios pasižymi apleistomis ir aptriušusiomis patalpomis.

Kaip sukūrėme spalvingą erdvę, kad padėtume žaisti ir mokytis?

 

Kartu su Kinijos naujos kartos švietimo fondu (angl. „China Next Generation Education Foundation“), Dulux (giminingas Sadolin prekės ženklas Lietuvoje) spalvų ekspertai suprojektavo klases vaikams Beije pradinėje mokykloje (Šidziadžuangas, Kinija). Anksčiau buvusios pilkos senos klasės dabar tapo šviesiomis, gyvų spalvų ir raštuotos. Be to, buvo įdiegti kompiuteriai, kad vaikai galėtų susisiekti su toli esančiais tėvais internetu. Iki šiol Kinijoje atnaujintos daugiau nei 35 mokyklos ir rengiamasi atnaujinti dar daugiau. Tokį atnaujinimą šiltai priėmė vaikai ir vietiniai mokytojai.

„Mano mokiniams patinka leisti laiką tokioje spalvingoje klasėje“, – sako Su Mei, Beije mokyklos mokytoja.

Spalvos įkeliamos, palaukite…