„Kaip galėčiau panaudoti spalvą, kad nustebinčiau į namus įžengiančius svečius?“

Mūsų neseniai atliktoje apklausoje beveik 50 % persikrausčiusiųjų prisipažino, kad jiems itin svarbu, ar gerai atrodo jų naujųjų namų spalvų schema prieš apsilankant svečiams.

Vienas iš 10-ies net prisipažino, kad jie nesikviestų svečių, jei manytų, kad jo namai atrodo netobulai.

Psichologė ir spalvų ekspertė Ingrida Collins sako, kad tai visai normalu. Iš tiesų, mes praktiškai esame užprogramuoti didžiuotis savo namais.

„Tai, kaip pristatome save savo namuose, ir mūsų drabužiai siunčia subtilius nežodinius signalus“, aiškina ji. „Žmonės širdyje yra genties nariai, todėl siekiame padaryti įspūdį kitiems gentainiams savo išvaizda“.

Vienas užtikrintas būdas padaryti stiprų ir ilgai išliekantį įspūdį – panaudoti namuose ryškią spalvą.

Spalvos galia

Mūsų namų siunčiami nežodiniai signalai tampa dar svarbesni vos persikrausčius. Mes norime parodyti savo draugams ir šeimai, kad pradėjome viską iš pradžių ir kad gyvename geriau.

Vienas užtikrintas būdas padaryti stiprų ir ilgai išliekantį įspūdį – panaudoti namuose ryškią spalvą. Tačiau kai kurios spalvos daro didesnį poveikį nei kitos. Štai penki drąsūs pasirinkimai, kurie tikrai nustebins svečius.

Raudona – tai daugiausiai energijos teikianti spalvų spektro spalva, galinti suteikti erdvei šiltumo ir jaukumo.

1) Raudona

Raudona daugiausiai energijos teikianti spalvų spektro spalva, galinti suteikti erdvei šiltumo ir jaukumo. Ji atrodo itin patraukliai žvakių šviesoje, todėl tai puikus pasirinkimas valgomuosiuose.

Kuriuos dažus rinktis? B7.43.31 arba A0.24.35

Oranžinė spalva tiesiog trykšta gyvybingumu. Nudažykite ja sienas ir iš karto sukursite laimingų, judrių namų įspūdį.

2) Oranžinė

Oranžinė spalva tiesiog trykšta gyvybingumu. Nudažykite ja sienas ir iš karto sukursite laimingų, judrių namų įspūdį. Jei naudosite tik ją vieną, jos gali būti per daug, tad stenkitės nuslopinti ją pasirinkdami papildomą spalvą, pavyzdžiui mėlyną – tai sukurs patrauklų, modernų įvaizdį.

Dar galite pasirinkti universalų atspalvį, pavyzdžiui, vario rausvą. Ši spalva puikiai atrodo ir viena, bet savo spalvų schemai galite suteikti šilumos nudažydami šia spalva akcentinę sieną.

Kuriuos dažus rinktis? D1.58.49 arba R8.50.50, C6.22.61

Auksiniai atspalviai alsuoja turtu ir tai puikus pasirinkimas, jei norite apsupti savo svečius prabanga.

3) Auksinė

Auksiniai atspalviai alsuoja turtu ir tai puikus pasirinkimas, jei norite apsupti savo svečius prabanga. Kartais mažiau yra geriau, tad savo sienoms pasirinkite blyškius atspalvius, o prabangos suteiks kruopščiai parinkti aksesuarai.

Kuriuos dažus rinktis? F5.15.79 arbaF6.07.82

Sodrūs violetiniai tonai spinduliuoja pasitikėjimą ir savigarbą, nors paprastai ši spalva labiau tinka akcentams, nei pagrindinei sienų spalvai.

4) Violetinė

Dažykite sienas sodria violetine spalva ir ji tikrai atkreips dėmesį. Sodrūs violetiniai tonai spinduliuoja pasitikėjimą ir savigarbą, nors paprastai ši spalva labiau tinka akcentams, nei pagrindinei sienų spalvai.

Kuriuos dažus rinktis? W0.33.32, Z3.23.24 arba W7.07.34

Melsvai žalią spalvą renkasi mados tendencijas išmanantys dekoratoriai, bet ji yra ir labai universali. Ji puikiai tinka kaip fonas modernioms šiuolaikiškoms spalvų schemoms, tačiau tinka ir labiau tradiciniuose namuose.

5) Melsvai žalia

Melsvai žalią spalvą renkasi mados tendencijas išmanantys dekoratoriai, bet ji yra ir labai universali. Ji puikiai tinka kaip fonas modernioms šiuolaikiškoms spalvų schemoms, tačiau tinka ir labiau tradiciniuose namuose, o, priklausomai nuo jūsų pasirinkto atspalvio, gali atrodyti tamsi ir melancholiška arba ryški ir teikianti energijos.

Kuriuos dažus rinktis? Q4.24.63, S0.09.30 arba N7.31.40