„Norime modernesnių namų ir galvojame apie tamsias spalvas, kadangi jos dabar ant bangos. Ar tai gera mintis, ar geriau reikėtų rinktis įprastesnius variantus?“

Drąsūs dekoratoriai ryžtasi įveikti savo tamsos baimę ir pasinerti į tamsius ir sodrius spalvų derinius. Ar išdrįsite prie jų prisijungti?

Interjero dizainerė Rebecca Davies paaiškina, kodėl kiekvienam vertėtų atsiduoti tamsos kerams iš naujo dekoruojant pavargusias sienas ir kodėl tai ne taip baisu, kaip atrodo.

Tamsios spalvos dažnai laikomos nepageidaujamomis, tačiau jos gali būti neįtikėtinai jaukios.

1. Tamsios spalvos gali būti jaukios

Tamsios spalvos dažnai laikomos nepageidaujamomis, tačiau jos gali būti neįtikėtinai jaukios. Naudokite jas norėdami didžiuliam kambariui suteikti intymumo arba norėdami sukurti ypatingai jaukų mažą kambarėlį – netiesa, kad mažame kambaryje galima naudoti tiktai šviesias spalvas. Jei pageidaujate jaukaus kokono efekto, nudažykite sienas tamsiu mėlynos atspalviu.

Norite, kad jūsų namai priverstų kitus išsižioti, tačiau nenorite išleisti daugybės pinigų prabangiam dizainui? Nudažykite sienas sodria tamsia spalva.

2. Tamsios spalvos suteikia dramatiškumo

Norite, kad jūsų namai priverstų kitus išsižioti, tačiau nenorite išleisti daugybės pinigų prabangiam dizainui? Nudažykite sienas sodria tamsia spalva. Tai ypač tinka kambariams, kuriuose vyksta vėlyvos pramogos, pvz., valgomajam. Rinkitės tamsią prabangią raudoną, kuri žvakių šviesoje atsiskleis visu grožiu.

Jei jūsų sienų apdaila toli gražu ne tobula, tačiau neturite laiko ar išteklių jas nutinkuoti iš naujo, nudažydami jas tamsia spalva galėsite paslėpti ne vieną nuodėmę.

3. Tamsios spalvos paslepia nelygumus

Jei jūsų sienų apdaila toli gražu ne tobula, tačiau neturite laiko ar išteklių jas nutinkuoti iš naujo, nudažydami jas tamsia spalva galėsite paslėpti ne vieną nuodėmę. Kai šviesios spalvos išryškina nelygių sienų metamus šešėlius, tamsios spalvos sugeria šviesą ir apgauna akį, kad paviršius yra glotnus kaip šilkas.

Pasimokykite iš olandų meistrų ir mėgaukitės šviesos ir tamsos žaismu. Tamsiame fone puikiai išsiskiria šviesios akcentų spalvos, sukuriant modernią urbanistinę atmosferą.

4. Tamsios spalvos puikiai atrodo su šviesiais akcentais

Pasimokykite iš olandų meistrų ir mėgaukitės šviesos ir tamsos žaismu. Tamsiame fone puikiai išsiskiria šviesios akcentų spalvos, sukuriant modernią urbanistinę atmosferą. Pabandykite sienas nudažyti anglies pilka spalva ir priderinti skaisčiai geltonus, rožinius ar žalius aksesuarus.

Kas nori būti toks, kaip visi? Dažykite tamsiomis spalvomis ir jūsų namai, kaip ir jūs patys, įgaus kerinčią paslaptingumo aurą.

5. Tamsios spalvos yra išskirtinės

Kas nori būti toks, kaip visi? Dažykite tamsiomis spalvomis ir jūsų namai, kaip ir jūs patys, įgaus kerinčią paslaptingumo aurą. Keletas metalo spalvos akcentų suteiks dar daugiau žavesio.

Svarbiausias patarimas

Nerimaujate, kad tamsi spalva užgoš jūsų kambarį? Tris ketvirtadalius sienos nudažykite tamsiu tonu, o viršutinį ketvirtį palikite tokios pat spalvos, kaip jūsų lubos. Tokiu būdu lubos atsitrauks, o kambarys atrodys aukštesnis ir šviesesnis.

Svarbiausios spalvos